Produkty szkoleniowe Kalendarz szkoleń Gazeta Wydarzenia Metodyka
01.03.2016

Kraków puppies jam, o swobodzie projektowania.

#design thinking#wydarzenia

Wolność projektowania!

Krakow Puppies Jam to siódma edycja Global Service Jam, którą organizujemy w Krakowie. Hasłem Jamu było „Rozgryzamy projektowanie!”, chcieliśmy zostawić uczestnikom więcej swobody, dać do ręki narzędzia projektantów i zobaczyć, jak poradzą sobie z pracą. Na poprzednich Jamach przykładaliśmy dużą wagę do odtworzenia krok po kroku procesu, który wypracowaliśmy przez lata, ale bardzo często był on ciężki do zrozumienia dla osób, które nie miały doświadczenia z projektowaniem. Tymczasem Jam ma służyć między innymi zabawie.

 

Postanowiliśmy opowiedzieć o procesie projektowym, zaprezentować narzędzia, przedstawić ramy czasowe i pełnić funkcję pomocników, służąc radą, pomagając pchnąć projekty do przodu, dzieląc się doświadczeniem. Jammowicze poradzili sobie świetnie.

 

 

 

 

Od plusku do parku na Wiśle

Punktem wyjścia było tajny temat, wspólny dla wszystkich Jamów na świecie – w tym roku był to odgłos chlupiącej wody.

 

Projekty były bardzo zróżnicowane, obejmowały usługi, produkty, branding i przestrzeń. Powstały naklejki, które pozwoliły stworzyć markę dla wody z kranu, żeby nadać jej lepszy, wyższy status w oczach mieszkańców Krakowa; park rozrywki uczący o zasadach zachowania, jeśli ktoś wpadnie do wiru; projekt modułowej przystani na Wiśle, która pozwoli znaleźć chwilę odpoczynku nad wodą oraz wodny tor przeszkód dla dzieci, które ma ośmielić je do nauki pływania.

 

Jam był eksperymentem i jesteśmy przekonani, że wypadł świetnie – zamiast harmonogramu i tempa, które na ogół stosujemy w trakcie komercyjnych szkoleń, pozwoliliśmy uczestnikom pracować zgodnie z ich własnym rytmem. Przedstawialiśmy im techniki oraz narzędzia Design Thinking, pokazaliśmy przykłady ich zastosowania i podzieliliśmy się naszymi doświadczeniami. Następnie pozwoliliśmy im rozgryźć, jak zastosować proces projektowy to rozwiązania określonych przez nich problemów.

 

Krakow Puppies Jam wyznaczył nam nowy standard prowadzenia otwartych wydarzeń. Pokazał, że świadomość tego, jak funkcjonuje proces projekty i po co są jego poszczególne kroki wystarczy, żeby nawet uczestnicy bez doświadczenia poradzili sobie świetnie w roli projektantów.

 

 

 

 

 

Podobał Ci się artykuł?podziel się nim ze znajomymi
i dołącz do naszej społeczności
01.

Artykuł

napisany przez
Kuba DaneckiPLEO skillsDESIGN THINKING, SERVICE DESIGN THINKING
SPRAWDŹ NASZE SZKOLENIA

free newsletter templates powered by FreshMail